⚡️10 пізнавальних фактів про сонячну енергію

1. Сонячна енергія не є шкідливою для навколишнього середовища 🌿
2. Це відновлювальне джерело енергії, оскільки функціонує за рахунок Сонця, запасів енергії якого вистачить ще на 5 млрд років 😳

3. Сонячну енергію прийнято класифікувати на активну (фотогальванічні панелі та сонячні колектор) та пасивну (побудова приміщень з покращеною циркуляцією повітря, орієнтацією простору або структурами для використання сонячного світла).
4. У верхніх шарах атмосфери Земля отримує 174 петаватт сонячної радіації. Приблизно 30 відсотків відбивається назад у космос, а решта абсорбується океанами, хмарами та земельними масивами.
5. Космічні місії різних країн використовують сонячну енергію для живлення космічних апаратів 🚀

6. Зважаючи на прогрес у наукових дослідженнях, у майбутньому сонячна енергія буде доступнішою, дешевшою та ефективнішою.
7. Земля отримує приблизно 1366 ват прямої сонячної радіації на квадратний метр.
8. Найбільша сонячна електростанція у світі, площею 1000 акрів, розташована у пустелі Мохаве у Каліфорнії.
9. Функціонування СЕС не обмежується лише сонячною та сприятливою погодою: за наявності резервного батарейного живлення сонячна енергія може подавати електроенергію навіть у хмарний день або вночі.

10. Історія сонячної енергії та її використовується починається ще з VI століття до н.е. Вигнуті дзеркала з блискучого металу використовувалися для фокусування сонячних променів з метою розпалювання вогню. Вони називались yang-suis – сонячні запальники, або ж палючі дзеркала.

Більше статей і новин зі світу сонячної енергії дивіться на нашому телеграм-каналі

One comment

  1. Nice post. I learn something new and challenging on websites I stumbleupon on a daily basis. It will always be exciting to read through articles from other writers and use something from their sites. Janeta Ford Bywoods

Leave a comment: