⚡️ Короткий екскурс в історію сонячної енергії

Для сучасних людей сонячна енергія здається інноваційним проривом, однак важко повірити, що її історія почалася аж 200 років тому.

Пропонуємо Вам короткий екскурс в історію сонячних батарей у вигляді основних історичних відкриттів та винаходів.

📍1839 рік: Спостереження фотоефекту

Французький вчений Едмонд Беккерель вперше відкрив явище фотоефекту в 1839 році. Едмонду було всього 19 років на той час, коли на базі хлориду срібла і кислотного розчину він створив комірку, що генерувала електроенергію під дією сонячних променів.

📍1876 рік: Фотопровідність селену

Британський вчений Вільям Гріллс Адамс та його учень Річард Еванс Дей були свідками спостреження фотогальванічного ефекту за впливу світла на селен. Таким чином, вони довели можливість вироблення електроенергії твердими елементами під дією сонця. Так і виникла ідея створення фотогальванічної комірки.

📍1883 рік: Створення першої фотогальванічної комірки

Американський дослідник Чарльз Фріттс створює першу фотогальванічну комірку на основі селену, що була покрита тонким шаром золота. ККД цього сонячного елемента складав всього 1%. Перші в світі сонячні батареї на базі цих елементів були встановлені на даху однієї із будівель Нью-Йорка в далекому 1884 році. Значним недоліком таких фотогальванічних комірок була висока вартість, що перешкоджала масштабному встановленню таких сонячних батарей.

📍1954: Винахід кремнієвих фотоелектричних технологій

Фізики лабораторій Белла помітили, що кремній є ліпшим, аніж селен, адже його фотоелементи дають 6% ефективності. Пізніше такі сонячні панелі будуть використані для живлення супутників, що обертатимуться навколо Землі. Перший супутник на сонячних батареях отримав назву Vanguard 1й зробив близько 197 000 обертів навколо Землі.

📍1963 рік: Доступність сонячних батарей

Дослідження в галузі сонячної енергії активно продовжуються та фінансуються. В 1963 році японська компанія Sharp засновує промислове виробництво сонячних батарей, що значно розширює їхню доступність для звичайних споживачів, а не обмежується виключно космічною галуззю.

📍1970 рік: Доведення переваги монокристалічних панелей

Нафтова криза 1973 року змусила замислитися над економічністю та бюджетністю цін сонячних батарей. Доктор Еліот Берман розробив дешевшу сонячну панель, вартість якої знизилася з 100 доларів за Ват до 20. Берман помітив, що використання полікристалів зменшує вартість панелей, аніж монокристалів, однак із зменшенням ціни страждає і якість. Навіть сьогодні полікристалічні сонячні батареї вартують дешевше, проте вони є менш ефективними, аніж монокристалічні.

📍1974 рік: Заснування SEIA

В 1974 була створена Асоціація сонячної енергетики, що працювала над розробленням, функціонуванням та просуванням сонячної енергії в США. Головною метою організації було створення єдиної і прибуткової промислової галузі.

📍1980 рік: Відкриття першої сонячної електростанції

ARCO Solar стає першою компанією, що генерувала 1 мВт або 1000 кВт на годину за роботи на повній потужності. Це дозволяло оснащити живленням 100-кіловатну лампочку протягом 10 годин. Невдовзі ця сонячна станція втратила свою актуальність через повернення популярності нафти, та все ж вона продемонструвала потенціал для промислового виробництва сонячної електроенергії.

📍1994-1999 рік: Ефективність сонячних батарей сягає нового рівня

В 1994 році Національна лабораторія відновлювальної енергії розробила новий фотоелемент із фосфора індія — галія та арсеніда галія, ефективність якого перевищила 30%. Згодом компанія створила тонкоплівні фотоелементи, які трансформували 32% сонячного світла в корисну енергію.

📍2004 рік: Перша конференція з сонячної енергетики

Перша конференція та виставка з сонячної енергії (Solar Power International) була проведена в Сан-Франциско.

📍2005 рік: Популярності набувають саморобні сонячні батареї

Саморобні сонячні панелі стають головним хітом 2005 року і з кожним роком їхня кількість та популярність лише зростають. Сьогодні в Інтернеті побутує безліч способів, за допомогою яких ви можете створити власну сонячну батарею.

📍2011 рік: Введення зеленого тарифу

Департамент енергетики, піклуючись про конкурентноспроможність сонячної енергетики до 2020 року встановлює зелений тариф. 10 центів за 1 кВт/г для побуту, 8 центів за 1 кВт/г для комерційних будівель та 6 центів для мережевих сонячних електростанцій.

📍2016 рік: Відкриття наноматеріалу, що працює без сонця

Дослідники Каліфорнійського університету Берклі та Австралійського національного університету винайшли нові властивості наноматеріалу. Одна із таких властивостей називається магнітною гіперболічною дисперсією, що означає, що матеріал світиться при нагріванні. У симбіозі з термофотоелектричними елементами він може перетворювати тепло в електрику без сонячного світла.

Аби не пропустити ще більше цікавих новин зі світу сонячної енергії, слідкуйте за нашим блогом та підписуйтесь на наш телеграм-канал, де ми сповіщаємо своїх читачів про нові продукти, знижки та подарунки.

12 comments

 1. Спасибо за информацию.

 2. В этом месте сконцентрировано лучшее с оного, что сегодня я лично лицезрел

 3. Спасибо вам за предоставленную информацию

 4. Большое спасибо вам за информацию

 5. If you want to use the photo it would also be good to check with the artist beforehand in case it is subject to copyright. Best wishes. Aaren Reggis Sela

 6. If you want to use the photo it would also be good to check with the artist beforehand in case it is subject to copyright. Best wishes. Aaren Reggis Sela

 7. Once you choose a good name you may want to purchase the domain name. Elonore Alyosha Annie

 8. These are genuinely wonderful ideas in on the topic of blogging. Roxy Alf Yorgos

 9. This is doubtlessly the a- essence i own seen so far. Katherine Oliviero Rosecan

 10. Software as a Website. Yes, legendary title ready for you. Jesse Ulysses Lona

 11. Card Generator. Yes you heard well, definitely takes the cake. Emmalyn Valentine Michaud

 12. MEET HOT LOCAL GIRLS TONIGHT WE GUARANTEE FREE SEX DATING IN YOUR CITY CLICK THE LINK:
  FREE SEX

Leave a comment: