⚡️Надзвичайні та шокуючі винаходи із використанням сонячних панелей

1. Сонячний швидкісний автомобіль

Sunswift IV офіційно визнаний найшвидшим автомобілем на сонячних батареях. Зафіксований рекорд — 88 кілометрів на годину. Виглядає він незвично, мов винахід із футуристичних фільмів, хоча чого ще очікувати від зовнішнього вигляду такого кару?🤷‍♀️

Ба більше, проект Sunswift IV спроектований спільними зусиллями австралійських студентів, а не відомої компанії, тому результат дійсно вражає. Потужність батарей встановлених на авто — 1200 Вт, а отже його споживана потужність не перевищує потужність середнього тостера або фена.

2. Сімейний автомобіль на сонячних панелях

Такий варіант, у порівнянні з першим, є більш звичним для нашого ока і виглядає досить симпатично. Його корпус виготовлений з двох основних матеріалів: вуглець і алюміній. Замість приладової панелі — сенсорний екран, а проїхати він може 600 кілометрів без підзарядки. Над проектуванням та виготовленням цього авто працювала група голландських студентів.

3. Сонячна електростанція на воді

Унікальна ця сонячна електростанція тому, що розташована в резервуарі греблі. Понад 50 тисяч панелей сонячних батарей розташовані приблизно на 18 гектарах площі озера за греблею в префектурі Тіба, що в Японії.

Річний обсяг виробництва електроенергії перевищуватиме 16 мільйонів кіловат-годин, що відповідає споживанню електроенергії приблизно п’ятьма тисячами домогосподарств протягом року.

4. Яхта на сонячних батареях для океанського круїзу

SolarImpact — це 24-метрова яхта, вкрита масивом сонячних панелей площею 300 кв.м. Акумулятори потужністю 800 кВт/год гарантують запас швидкого ходу на десяту годину, але подорож буде тривати настільки довго, наскільки вчасно заряджати батареї від сонячних панелей.

На відміну від традиційних яхт, що викидають в атмосферу забруднювальні речовини, SolarImpact є прикладом того, що такі розкішні яхти можуть бути і корисними для природи.

5. Купальник із сонячними батереями

Здивовані? Так, такий купальник справді існує, а ідея його створення спала на думку вченим із Нью-Йорка.

Складається він з фотовольтових панелей і зшитий спеціальною провідною ниткою. Батареї відповідають за роботу USB, за допомогою якого можна зарядити телефон. Тепер прекрасній половині людства не потрібно буде перейматися за розряджений телефон, а потреба брати із собою павербанк на пляж просто пропаде.

Купатися в такому предметі гардеробу не те що можна, а треба, адже він складає напругу 5 Вт, єдине, потрібно почекати, коли USB-порт висохне.

6. Літак на сонячних батареях

Його розробила французька компанія Dassault Systеmes, монокрило літака складає 72м, покрите воно 17,2 тисячами ячейок сонячних батарей, які виробляють електроенергію для живлення електромоторів, максимальна швидкість літака — 140 км/год, вага — 2,5т.

Більше статей і новин зі світу сонячної енергії дивіться на нашому телеграм-каналі

Leave a comment: