⚡️ Актуальність використання сонячної енергії

В сучасному світі все більше домогосподарств переходять на єдиний енегроресурс — електричну енергію. Разом з тим, технічний прогрес створює все нові і нові пристрої для збільшення комфорту людини. А все це веде до збільшення споживання енектроенергії кожним будинком. І якщо наразі ціна за електроенергію в Україні одна з найнижчих в Європі, то вже в найближчому майбутньому ціна поступово підніматиметься, прямуючи до європейського рівня цін. Особливо це відчують люди, у яких кондиціонери охолоджують домівки літом, а електричні системи опалення гріють їх зимою.

Одним із варіантів досягнення відносної енергетичної незалежності домогосподарства є встановлення Сонячної електростанції. В комбінації з кондиціонером влітку, і, скажімо, тепловим насосом зимою, можна значно скоротити своє споживання з мережі або повністю забезпечити свої потреби енергією сонця.

Комбінацію СЕС і систем електроопалення та кондиціонування краще всього розраховувати і закладати ще при закладанні будинку. Але це не означає, що на готові будинки з опаленням і охолодженням немає сенсу ставити фотопанелі, навпаки, встановлення власної електростанції є реальним рішеннням для покриття потреби в електроенергії і значного зменшення рахунків за неї.

Забігаючи наперед, далеко не всі системи СЕС потребують акумулювання енергії, хоча саме акумуляторні батареї є одним з найдорожчих елементів, які також мають свій ресурс і можуть вийти з ладу. Системи без акумуляторів на мережевих інверторах є дешевшими і такими, що не потребують постійного догляду.

Щоб вирішити для себе, чи потрібні вам акумуляторні батареї — необхідно відповісти на питання, чи є підключення до електромережі і чи часто дім відключається від мережі. Якщо відключення практично не відбуваються, то і встановлення акумуляторних батарей не є доцільним. Але це не значить, що є лише варіант з встановленням мережевої станції і оформенням зеленого договору, що потребує низки юридичних документів, тим більше, що не завжди енергопостачальник буде в змозі швидко надати Вам можливість підключити СЕС та продавати енергію в мережу.

Елетричні мережі в Україні є досить застарілими, та ще й спроектованими за розрахунками першої половини минулого століття. З того часу з’явилась значна кількість нових споживачів, виросла потужність підключень і уже не кожний трансформатор має достатньо потужності для нових, потужних підключень, а обладнення для керування температурою будинку споживають немало.

В такому разі є ще один варіант встановлення Сонячної електростанції — для власних потреб і без додаткового оформлення і тяганини з документами. Різниця між мережевою станцією для продажу в мережу і мережевою станцією для власних потреб — один додатковий вузол обліку. Якщо говорити конкретніше, то це спеціальний лічильник, який відслідковує перетоки потужності в внутрішній мережі домогосподарства і надає цю інформацію інвертору. Сучасні інвертори мають багато вбудованих функцій, одною з яких є можливість видавати ту потужність, яку в даний момент споживає будинок, а відповідно сонячні панелі та інвертор можуть повністю забезпечувати Ваші потреби в електроенергії без видачі надлишків в мережу. Адже без спеціального двоходового лічильника на місці підключення до мережі, Вам не те що не заплатять за видану в мережу енергію, а ще й порахують цю енергію як спожиту і попросять оплатити за неї. Як зазначалося вище, потрібно всього один додатковий пристрій обліку, який передаватиме інформацію інвертору і виключить можливість перетікання енергії в мережу.

Зважаючи на те, що зелений тариф є перейнятим досвідом Європейських країн, ніхто не може гарантувати вигідних умов для приватних домогосподарств в майбутньому. Деякі країни Європи, наприклад, Італія, взагалі накладають штрафи за видачу енергії в загальну мережу. Саме тому в них успішно використовуються системи з обмеженням перетоку енергії в мережу.

Отож, приймаючи до уваги сезонність роботи СЕС, можна зробити висновок, що система з обмеженням генерації літом майже повністю покриватиме споживання електроенергії системами кондиціонування, адже світловий день досить довгий і електростанція зможе генерувати необхідну обладнанню кількість енергії протягом усього дня.

Зимою ситуація трохи гірша, так як світловий день коротший, а погодні умови не найкращі для фотопанелей. Але це не значить що станція не працюватиме – СЕС всеодно покриватиме частину загального споживання систем дому, працюючи в світлу частину дня.

Дивлячись на погодні умови останньої зими і на зміну клімату в цілому, не виключено, що  в найближчому майбутньому СЕС будуть видавати все більше енергії і в зимовий період, збільшуючи свою доцільність.

40 comments

 1. Спасибо за информацию.

 2. Спасибо за исчерпывающую информацию

 3. quiero comprar viagra internet

 4. Acquisto Levitra 10 Mg

 5. Online Phamacy Whitout Prescription

 6. Generic Levitra Reviews

 7. Farmaci Levitra

 8. Zithromax Three Days

 9. Over Night Presidone

 10. Keflex Cefazolin Comparison

 11. Zithromax Sinus Infection Dosage

Leave a comment: